HÍREK : Trágár F1-es üzenetek avagy a káromkodások titkai |
Trágár F1-es üzenetek avagy a káromkodások titkai
formula.hu 2012.11.08. 22:15
Több alkalommal is kínos pillanatok tanúi lehettünk a hétvégi Abu Dhabi Nagydíjon. Több Forma-1-es csapat és pilóta száját hagyták el nyomdafestéket nem tűrő kifejezések, ám lehet, hogy ezeket nem csak az indulatok szülték. Nézzük, milyen titkot rejthetnek a káromkodások!
A Guardian lap címlapján a vasárnapi Abu Dhabi Nagydíj után Kimi Raikkönen és Sebastian Vettel díszelgett, ahogy a dobogós interjún mindketten zavarba hozták káromkodásukkal David Couldhard egykori F1-es versenyzőt. Kimi Raikkönen kissé rápirított a médiára, amiért megszólták, mert előző győzelmei alkalmával nem mosolygott eléggé. Most viszont tényleg van okunk megszólni, hisz Abu Dhabi dobogóján röpködtek a trágár szavak, Raikkönen "sz*r"-jára Vettel kontrázott rá egy "ba***eg"-gel. A futam során a pálya menti jelzőtáblán is áthajtott Vettel, amit a világsajtónak így kommentált: "Nos, azt hittem, hogy az első szárny elba*ódott."
Coulthard a Gulf Newsnak bevallotta, rendkívül kínosan érezte magát a káromkodásoktól. "Kínos volt, mert élőben megy ki az összes televízióban. Nem hiszem, hogy igazán tetszik nekik az ilyen dobogós interjú."
És tényleg nem. Talán vicces volt, ahogy Sebastian Vettel a győztest faggató Coulthard nyakába locsolta a pezsgőnek álcázott üdítőt, az viszont már kevésbé, hogy egy többszörös világbajnok ilyen példát mutat a világnak. "Úgy gondolom, hogy egy ilyen interjún nincs helye ilyen viselkedésnek. Persze nyilvánítsa ki a nemtetszését, de olyan módon, amit elbír a nyomdafesték" - kommentálta egy rajongó az esetet.
A Guardian szerint azonban nem ilyen egyszerű a helyzet: az istállók és pilótáik a trágár beszédet egyfajta fegyverként használják, hogy ezzel fedjék el fontos információikat a rivális csapatok elől. A lap szerint Bernie Ecclestone televíziós társasága figyeli a csapatrádiók csatornáját és szelektálja a sugározni valókat. Richard Williams újságíró úgy gondolja, a csapatok titkos fegyverként használják a káromkodást, ugyanis akkor a trágár kifejezések állnak a beszélgetés központjában elfedve a lényeget. "Érdekes felfedezésre bukkantam, miközben a lehallgatás felügyeletének menetéről szóló jegyzőkönyveket bújtam. Bár a csapatoknak nincs beleszólása, hogy milyen részletek kerüljenek kiválasztásra, van egy fegyverük, amikor szeretnének valamilyen információt elrejteni a többiek elől, az obszcén kifejezések biztosítják a beszélgetés kiemelkedő részét."
|